image
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuálně > Vyjádření zaměstnanců ZŠ a MŠ Vyskytná k výstražné jednodenní stávce 27.11.2023

Vyjádření zaměstnanců ZŠ a MŠ Vyskytná k výstražné jednodenní stávce 27.11.2023Datum konání:
27.11.2023

Vážení rodiče,
dne 27. 11. 2023 má proběhnout v naší zemi jednodenní výstražná stávka školských odborů, která chce zabránit nekoncepčním zásahům do fungující vzdělávací soustavy a škrtům v rozpočtu kapitoly školství na rok 2024.

Všichni pedagogičtí i nepedagogičtí zaměstnanci ZŠ a MŠ Vyskytná se připojují k názoru, že je nutné postavit se proti dalšímu snižování výdajů ve školství, které by nesporně negativně ovlivnilo kvalitu vzdělávání. Nedostatek finančních prostředků ve školách by způsobil výrazný pokles počtu hodin věnovaných výuce, omezení možnosti školy dělit třídy na skupiny, ve kterých je vzdělávání efektivnější, zvyšování počtu žáků ve třídách, omezování volitelných předmětů, ohrožení existence malotřídek. Navíc si velmi vážíme práce všech nepedagogických pracovníků, bez nichž by žádná škola nemohla bez problémů fungovat. Jelikož se tato situace týká především těchto zaměstnanců, plně se stavíme za jejich právo o navýšení mezd.

Touto cestou vás však chceme informovat, že jsme se rozhodli v pondělí dne 27.11.2023 naši školu neuzavírat a výuku nerušit. Domníváme se, že děti by se neměly stávat prostředkem jakéhokoliv nátlaku, a proto bude výuka v pondělí probíhat dle běžného rozvrhu.

Doufáme, že my i vy nejlépe podpoříme stávku svou každodenní prací…
pedagogičtí i nepedagogičtí zaměstnanci ZŠ